אודות

כבר שנים שבני אדם פונים אלי כדי לקבל פרספקטיבה רגועה על הדילמות שמעסיקות אותם, ועל הדרך חולקים איתי את הקשיים, האתגרים והדאגות שמלווים את מסעם. אני מכיר היטב את הבאגים של נפש האדם ואת מידת הכאב שהתודעה האנושית יכולה להסב לבעליה אם לא נוהגים בה בתבונה ובזהירות.

הי, אני לביא סגל, 'זקן חכם', נעים מאד.
את הכינוי הזה הדביק לי סיני אחד, עימו צעדתי ימים ארוכים בהרי ההימליה. הגם שלא התלהבתי בתחילה מהכינוי, הרגשתי שהוא מבטא לא רע את הדרך שבה אני נוהג לסייע לבני אדם. 
אני מזמין אתכם לפגישה איתי, פנים אל פנים, בווידאו-צ'ט או בטלפון. יש מצב שכבר בסופה תרגישו הרבה יותר קלילים ומאושרים, כאילו משא כבד ירד לכם מהכתפיים. 

 

תוכלו להתייעץ איתי בכל מה שמעסיק אתכם, מלהיב אתכם, מטריד אתכם, מדיר שינה מעיניכם. תוכלו לדבר איתי גם על מה שאתם לא יכולים לדבר עליו עם אף אחד. גם על מוות.

אני לא אשפוט אתכם, לא אנסה למצוא חן בעיניכם ולא אבטיח דבר. רק אקשיב למילים שלכם בתשומת לב, אכיל את כל מה שתניחו לפניי, ואז אפתח בפניכם אפשרויות חדשות, שיתכן ונסתרו מהעין. על הדרך אלמד אתכם כיצד להירגע ולקבל את המציאות כפשוטה.
המפגש איתי אינו טיפול פסיכולוגי. אני חף מכל יומרה לנסות "לתקן" או "לשפר" את אישיותכם. אני רק שואל, מקשיב ופותח בפניכם אפשרויות חדשות. תתפלאו, אבל הפגישה הראשונה שלנו יכולה להיות גם האחרונה. לפעמים לא צריך יותר מזה.

 

עוד עלי

איך הפכתי לזקן חכם ומאושר ?


אני יליד 1962, עדיין לא זקן מופלג, אבל כבר לא ילד. זה כשני עשורים שאני חוקר את מנגנוני הפעולה של התודעה האנושית, מנסה להבין מה גורם לאחדים מאיתנו להיות מאושרים ללא תקנה, ולאחרים להיות שרויים, רב חייהם, בחוסר נחת.  בחיפוש שלי אחרי התשובות,  אני משלב בין ממצאים מדעיים  מתחום חקר המוח לבין תובנות עתיקות יומין מעולם הפסיכולוגיה הבודהיסטית. 


את לימודי התואר הראשון בהנדסה השלמתי בטכניון, ואת השני (MBA), באוניברסיטת חיפה. עם חזרתי מהטיול הגדול (במזרח), הצטרפתי לקהיליית המודיעין, ולאחר מספר שנים מעניינות בעולמות השו-שו (אחלה בי"ס להכרת נפש האדם), מצאתי את עצמי ממלא תפקידי שיווק בינלאומי בחברות טכנולוגיות.
לפני כ- 10 שנים, בלי הרבה לבטים ודרמות, החזרתי את מפתחות הליסינג, העפתי מבט אחרון בתלוש המשכורת ויצאתי לחופשי כדי להתמסר לתשוקה האמיתית שלי - עבודה תודעתית עם בני אדם. מאז אני עוזר לנשים וגברים, בכל שלבי החיים, להתמודד עם כל מה שהחיים מביאים לפתחנו. מדי פעם מדריך, להנאתי, טרקים וטיולי הליכה בפינות שונות של הכדור הכחול שלנו.

העניין בחידת האושר התחיל להתעורר אצלי בסמיכות למשבר גיל הארבעים. כל חיי האמנתי שאושר הוא עניין שתלוי בנסיבות חיצוניות, ושאם אני עדיין לא מאושר, הרי זה בגלל שהתנאים טרם הבשילו, בגלל שהנסיבות טרם הסתדרו.  עוד קצת סבלנות - אמרתי לעצמי - עוד כמה הישגים, עוד כמה הצלחות, עוד קצת כסף בחשבון הבנק ... ואז לבטח אהיה בן אדם מאושר. זה, כמו שאתם כבר מנחשים, לא קרה - למרות ההישגים וההצלחות נותרתי אדם לא מאושר בעליל.


הגילוי הזה גרם לי לצלול למעמקי תורת הנפש הבודהיסטית בניסיון  להבין לעומק את שורשי חוסר הנחת שחווים בני אדם. זה לא שאימצתי איזו טכניקה או תורה אקזוטית מהמזרח, ממש לא. פשוט שמתי לב שהתרגול המדיטטיבי וראיית העולם הבודהיסטית עוזרים להרחיב את תפיסת עולמי, ומסייעים בידי להישאר מאוזן ושלו נוכח מצבי הקושי הבלתי נמנעים הכרוכים בלהיות בן אדם. זה לא שהבאמפרים של החיים נעלמו להם בבת באחת, הם עדיין שם. רק שכעת אני מקבל אותם כפסי האטה בלתי נמנעים, מכשולים שעדיין דורשים זהירות ותשומת לב, אבל כבר לא מאיימים לפנצ'ר את כל הגלגלים.
כיום אני ממשיך ללמוד ולהתפתח, משקיע זמן ועבודה במחקר ובלמידה עצמית, מיום ליום מפנים, שבכל הקשור למדעי האושר, "האוניברסיטה של החיים" היא מוסד אקדמי משכמו ומעלה. 

  • Black Facebook Icon

  054-4998294  zaken.chacham@gmail.com

WhatsApp.png