שעה+  זוגי

אין דרך אופטימלית יחידה לסייע לבני זוג, שהקשר ביניהם עלה על שרטון, התרופף, נקלע למשבר, או איבד מחיותו. 

זוגיות היא אקולוגיה סבוכה ומורכבת, עתירת קשיים ואתגרים, ובאותה נשימה גם מקור לאושר ורווחה שחבל לוותר עליהם.
כשערפל הקרבות מכסה את העיניים, קשה מאד לתפוס את התמונה הגדולה ולקבל פרספקטיבה נכונה על המכלול כולו. עדיף, ואולי בלתי נמנע, במקרים כאלה, לשתף מישהו מבחוץ, מישהו שיודע להרחיב את היריעה, להרגיע את רעשי הרקע, ולהניח על השולחן את מה שחשוב באמת.  

במפגש הזוגי אתכם, זקן-חכם לא ימלא תפקיד של "מורה", "חונך", "שופט" או "מתווך". הוא לא יפסוק מי צודק ומי אשם, ולא יורה לאף אחד להשתפר או לשנות את מנהגיו. 

במקום זאת הוא יבחן, יחד איתכם, אם יש רצון אמיתי להמשיך ולחיות יחדיו במקביל לניהול הקונפליקטים הקיימים, מבלי להסלים את המשבר ומבלי לשבור את הכלים. הוא יבדוק אם יש סיכוי לחולל שינוי באווירת השיח הזוגי, אם בני הזוג יכולים להיות אמפתיים זה לזה,  ואם יש מצדם נכונות לשתף פעולה גם בהיעדר הסכמות.
במפגש כזה לא מורחים ולא מבזבזים זמן - מעלים את כל השאלות קשות, מציפים ומחדדים את נקודות הקונפליקט, ומציעים אפשרויות לחשיבה ועבודה משותפת. בסוף המפגש יודעים, ברב המקרים, לאן מועדות פנינו. 

עלות המפגש: 500 שקלים

רופאים, מטפלים, הקהילה המדעית - כולם תמימי דעים לגבי ההשפעות המיטיבות של התרגול המנטלי, הטבעי והפשוט (אם כי לא בהכרח קל), שמצליח לווסת את מצבי הגאות והשפל של התודעה ולשים את מהמורות החיים בפרופורציה הראויה.

איך זה עובד? - במהלך התרגול מביאים נוכחות ותשומת לב לחוויית הרגע הנוכחי, לכל מה שמתרחש בגוף ובתודעה ברגע זה ממש. ככל שמתמידים בתרגול, לומדים כיצד לא ליפול אל תוך מסחטת המחשבות והרגשות של עצמנו, לומדים להתבונן בבלגן שקורה בראש שלנו מבלי להזדהות יתר על המידה עם תוכנו.

מחקרים שבחנו את השפעות המיינדפולנס מצאו כי התרגול מארגן מחדש את הקשרים הסינפטיים במוח באופן שמאפשר למתרגלים להינות מחיים שלווים ומאושרים יותר תוך הפחתה משמעותית של הופעת תסמינים רגשיים שליליים כמו סטרס, דכאון, כעס וחרדה.


סקרנים? רוצים להתנסות בתרגול מיינדפולנס? רוצים ללמוד את עקרונות הטכניקה, את מה שעומד מאחוריה?

בנימה קצת יותר אישית:
התוודעתי למיינדפולנס לפני כ-20 שנה, כשחיפשתי מרגוע ומנוח לתודעתי ....

קראו עוד 

עלות המפגש:  300 שקלים

שעה+  אישי

כולנו זקוקים מעת לעת לתמיכה, למילים מדויקות ורגועות שיאפשרו לסנן את רעשי הרקע, לסדר את המחשבות ולקבל את ההחלטות הטובות ביותר מתוך ראיה מאוזנת וצלולה.
ברגעים של אבדן דרך ומבוי סתום, כשמחשבות נכרכות סביבנו בלולאה, רובנו מתקשים להיחלץ בכוחות עצמנו, ללא תמיכת אדם מבחוץ.

המפגש עם 'זקן חכם' אינו דומה להתערבות טיפולית. הוא חף מיומרה לנסות לתקן "עיוותים ופגמים" באישיותם של הפונים אליו. הוא לא מפשפש בעבר, לא חופר ולא הולך מסביב.  הוא לא משתמש בשפה האופיינית לעולם הטיפול ולא תשמעו מפיו מונחים פסיכולוגיים רבי משמעות.
הוא מקשיב, שואל ומציע נקודת מבט אלטרנטיבית על האתגרים, הדילמות, והקונפליקטים שמעסיקים אתכם. בדרך הוא משתמש בהרבה הומור.
המפגש עם 'זקן חכם' יאפשר לכם לצפות ללא הזדהות, כאילו מבחוץ, במחשבות ובסרטים שרצים לכם בראש. 
קרוב לוודאי שבסוף המפגש תרגישו קלילים וצלולים יותר, אולי גם יותר מאושרים.

הערה: שעה+ עם 'זקן חכם' אינה מתאימה למי שנמצא בעיצומו של משבר נפשי עמוק, או חווה תקופה של דכאון מג'ורי.


עלות המפגש:  400 שקלים

שעה+ מיינדפולנס