מיינד (mind), 'תודעה' בעברית, המכלול השלם שהמוח שלנו מייצר (מחשבות, רגשות, עמדות, תכונות אופי, מצבי רוח, זיכרונות) הוא ככל הנראה המנגנון המורכב ביותר ביקום.

מיינד, מילה קטנה שמתארת מערכת סופר-מורכבת של תהליכים קוגניטיביים ומנטליים, שהמוח שלנו מבצע בכל רגע, ושעל אף כל ההישגים פורצי הדרך של המדע, אנחנו בקושי מבינים איך הם עובדים, ועוד פחות, איך נכון לעבוד איתם.
 

לא מעט דיסציפלינות ומתודולוגיות מנסות להבין את עקרונות הפעולה של המיינד המופלא שלנו (ע"ע פסיכולוגיה, פסיכיאטריה, נוירולוגיה ואחרים), ועם זאת, התחושה הרווחת היא, שכל מה שאנחנו יודעים, או מניחים שאנחנו יודעים, הינם רק קצה הקרחון, תיאוריה מעניינת, ניחוש מושכל.

המיינד שלנו הוא "מכשיר" מופלא ומסוכן כאחת. בצידו האחד הוא כלי שימושי ומועיל, מנגנון-על שרומם את האדם והאנושות כולה לגבהים בלתי נתפסים. בצידו השני, אם לא משתמשים בו בתבונה, הוא פוגע בנו ובאחרים ובעצמה. 
בצידו המואר הוא מסייע לחזות את העתיד ולהיערך אליו, לחלוק ידע ולהפיק לקחים, לדמיין דברים שמעולם לא קרו ולהביא להגשמתם, ולפתח עבור עצמנו כללי התנהגות יעילים.
בצידו האפל הוא מנגנון הישרדות מחודד ומשוכלל, המסוגל לזרוע הרס וחורבן, תוך גרימת סבל וכאב לבעליו ולסביבתו.  הוא יודע לתכך מזימות ולהצית ריב ומדון. הוא יכול, בהרף עין, להכניס אותנו למצבים של דחק וחרדה, לגרום לנו לשקוע בביקורת עצמית, להחיות אירועים כואבים מעברינו או לגרום לנו לאמץ דפוסי פעולה שעלולים להסתבר כמגבילים או הרסניים.
הגבול בין מיינד שמשרת נאמנה את בעליו, לבין מיינד שרתם את בעליו לקידום אג'נדה הישרדותית, דק מאד. בעידן שבו לכל טוסטר, או קומקום חשמלי, מוצמדת חוברת עם הוראות כיצד להשתמש במוצר, כיצד לשמור עליו, וכיצד להימנע מתאונות ואסונות, דווקא "המכשיר" שמשפיע יותר מכל על איכות החיים שלנו נמסר לנו ללא כל הנחיות.

רוצים לקבל ידע וכלים לעבודה  מיטיבה יותר עם המיינד שלכם?
רוצים ללמוד כיצד לרתום את המיינד לטיפוח חיים שלווים ומאושרים?
אני כאן, בשבילכם, צרו קשר.


 

Digital%20Mind_edited.jpg

מיינד Mind

נעים להכיר

כדאי להיזהר

38e04d7460b845d38719e2f7a8554014.png