מס' 16

הממצאים המדעיים על חלוקת המוח לשתי אונות ועל מקבץ התפקודים השונים של כל אחת מהן, הם מהגילויים הפופולריים של 20 השנים האחרונות, שנים בהם טכנולוגיות סריקה והדמיה מתקדמות אפשרו סוף-סוף הצצה ראשונה למה שקורה באמת בקופסה המסתורית שבין האזניים.  

בסיס הידע המדעי הקיים מעריך שהאונה השמאלית עוסקת בניתוח אנליטי - היא יודעת לעבד נפחים גדולים של מידע, לקטלג אותו על סמך ניסיון העבר, לתרגם אותו לכדי דפוס נוירולוגי מתעצם (אם חוזרים, למשל, שוב ושוב על אותה מחשבה, היא מתעצבת לכדי דעה ומייצרת תגובה רגשית, שניתן לאחזר אותה בכל פעם שהמחשבה עולה). אנחנו יודעים שהיא גם זאת שמסווגת עבורנו את העולם ל-"טוב" ו"רע", למה שאנחנו אוהבים או שונאים. היא זאת שאחראית למערכת השיפוטים שלנו ולהשוואות שאנחנו עושים בינינו לבין אחרים. היא זאת שמארגנת בשבילנו את העבר והעתיד לכדי עלילה אחת בעלת רצף כרונולוגי, למה שאנחנו תופסים כ-"סיפור החיים שלנו", אוסף של המון אירועים בדידים שבאמצעות האונה השמאלית הופך ל-"חיים שכאלה". השמאלית מנתחת מידע בצורה לינארית ושיטתית. היא לוקחת את הפאזל העצום של הרגע הנוכחי, ושולפת מתוכו פרטים ועוד פרטים, ועוד פרטים על הפרטים, ואז מסווגת ומארגנת את כל המידע הזה ומקרינה אותו, על מה שניתן לכנות, זמן עתיד. האונה השמאלית "חושבת" באמצעות מנגנון השפה האנושית, הפטפוט המתמיד הזה שאנחנו שומעים בראש. זה הקול שמזכיר לנו לקנות דברים בבוקר כדי שיהיה לנו את מה שאנחנו צריכים בערב, זאת התבונה שמזכירה לעשות טיפול לאוטו, זאת היישות שצועקת בקולי קולות: "אני !" , "אני !".  האונה הימנית היא מקום אחר לגמרי. היא עוסקת רק ברגע הנוכחי, בכאן ועכשיו. (מוכר לכם הביטוי?). היא חושבת בתמונות, ולומדת בצורה קינסטתית דרך תנועות הגוף שלנו. מידע בצורה של זרימת אנרגיה נכנס לאונה הימנית, בו זמנית, מכל מערכות החושים שלנו, ומייצג עבורנו את מהותו של הרגע הזה, את הריחות והטעמים שלו, את האופן שבו הוא נראה, נשמע ומרגיש.

באונה הימנית אין "אני", אין "אתה", אין אינטרסים, ואין קונפליקטים. בימנית כולנו יישויות אנרגטיות שמחוברות זו לזו באמצעות המודעות של האונה.  בימנית לא קיימת הדואליות של בסדר-לא בסדר, מספיק-לא מספיק, טוב-רע. בימנית יש רק זרימה של אנרגיה, שם אתה מושלם וכך גם כל האחרים.


ועכשיו, אחרי שהתוודעתם מקרוב לתפקודן של שתי האונות שלכם, באיזה מהן הייתם רוצים לבקר לעתים תכופות יותר?

  • Black Facebook Icon

  054-4998294  lavisegal@gmail.com

WhatsApp.png