מס' 15

 "אתה לא המחשבות שלך. אתה גם לא הרגשות שלך. אתה לא זה ולא זה. אתה הנשמה שמאכלסת את גוף האנושי שבו מתחוללות המחשבות והרגשות הללו. תן לזה לשקוע רגע. במהות שלך, אתה תודעה טהורה, התווך שבו תבניות חשיבה ורגשות מתעוררים. אתה מושפע על ידם רק במידה שאתה מזדהה איתם, וזה כמובן עניין של בחירה. ממש כך, אתה בוחר בכל פעם מחדש עם אלו מהמחשבות והרגשות שחולפים בך אתה הולך להזדהות, אם בכלל. אתה גם זה שמחליט בכל רגע ורגע אם להיות מודע לעצם תהליך הבחירה שלך." [ אקהרט טולה, "כוחו של הרגע הזה"] אני מנסה לשחזר בראש את תחושות הבלבול וכעס שאפפו אותי בפעם הראשונה שקראתי את השורות החתרניות האלה מתוך "כוחו של רגע", לפני יותר מ-20 שנה. מאז שעמדתי על דעתי הייתי עבד נרצע של המחשבות שהתרוצצו במוחי. מהן שאבתי את הזהות שלי, והן היו האמת היחידה של חיי. אני הוא חושב המחשבות. אני המנתח. זה מה שאני עושה, לטוב ולרע.  "אתה לא המחשבות שלך" - מה זה הקשקוש הזה ?!


"אתה לא המחשבות שלך. אתה גם לא הרגשות שלך. אתה לא זה ולא זה. אתה הנשמה שמאכלסת את גוף האנושי שבו מתחוללות המחשבות והרגשות הללו. תן לזה לשקוע רגע"

כמה חודשים אחרי שסיימתי לקרוא את הספר, הרגשתי צורך לא מוסבר להתחיל לתרגל מדיטציה. התחלתי עם תרגילי הרפיה והמשכתי עם תרגילי מיקוד בנשימה.  מפעם לפעם חזרתי להשתעשע עם הרעיון של טולה - "אני לא המחשבות שלי, אני לא הרגשות שלי". אוקי, אמרתי לעצמי, אם אני לא זה ולא זה, אז מה בדיוק אני?
התשובה התחילה לחלחל בתוכי ככל שהתמדתי בתרגול.  מעת לעת הייתי צולל למקומות שבהם המחשבות היו נרגעות לכמה רגעים. התחלתי לשים לב לקיומו של כפתור ווליום,  כפתור שממש מסוגל להנמיך ולפעמים להפסיק לחלוטין את עצמת החשיבה. כך בדיוק חוויתי את זה. 

הופתעתי לגלות שבאותן הפסקות קצרות שבהן אני לא חושב, אני ממשיך לחיות. שמתי לב שאושר גדול מציף אותי, שאני שמח, יצירתי ואוהב. מה קורה איתי לעזאזל? יכול להיות שככה מרגישה הארה? האם כדי להיות מאושר, כל שאני צריך לעשות זה לשנות את היחס שלי למחשבות שלי?

ועם ההבנה הזאת באה הקלה גדולה - ההבנה שבכל רגע קיימת האפשרות להשתחרר מתהליך החשיבה או, לכל הפחות, לא להזדהות איתו יותר מדי. ועם ההבנה הזאת באה גם אחריות גדולה. פתאום אתה מבין שאתה האחראי הבלעדי למחשבות שלך. אתה כבר לא יכול להאשים אף אחד ושום דבר בכך שהם גרמו לך לחשוב או להרגיש באופן מסוים. אתה מבין שתפיסות העולם שלך והמשמעויות שאתה מדביק לנסיבות החיים, הן אלה שמעצבות את חווית החיים השלך, אתה מבין שאתה חייב להיות בררן בכל הנוגע למחשבות ולרגשות שלהם אתה הולך להתמסר.

אתה לא המחשבות שלך, אתה לא הרגשות שלך.

  • Black Facebook Icon

  054-4998294  lavisegal@gmail.com

WhatsApp.png