מס' 22

דמיינו לרגע שאיתרע מזלכם לבלות שעה במחיצתו של אדם נוירוטי ...


אתם נינוחים, שלווים, יושבים על כוס קפה רגוע, והוא, הוא מתיישב לידכם מבלי לבקש רשות, פותח את הפה ומתחיל ... מברבר ורוטן ... קופץ מעניין לעניין... חוזר על עצמו כמו תקליט שבור... לא סותם לרגע... מתחבט-מתלבט-דואג... מבקר-שופט-מתנשא... יודע הכל... לא יודע כלום... מרוצה מעצמו, לא מרוצה מאחרים ולהיפך... מתחרט על מה שכבר קרה ... חרד מפני מה שככל הנראה אף פעם לא יקרה... לרגע לא מרים ראש כדי להסתכל לכם בעיניים. 

אתם מבלים ביחד שעה אחת, שישים דקות. נו, איך הייתם מסכמים את החוויה?

מפתיע או לא, אבל זה, פחות או יותר, מה שאנחנו חווים במחיצת המיינד שלנו, התודעה, או איך שלא נקרא לקול שמתנגן אצלנו בראש 24/7.

המיינד הוא משרת מצוין אבל בעל בית גרוע. אם יודעים להשתמש בו נכון, אפשר להגיע להישגים מדהימים (ע"ע אמנות, מדע, טכנולוגיה). אבל אם זה הוא שמשתמש בנו, שאלוהים יעזור לנו ...

כן, כן, יושב לנו בתוך הגולגולת פטפטן כפייתי, נודניק נוירוטי שלא מפסיק לטחון. דקה אחר דקה, שעה אחר שעה, שנה אחר שנה, כל החיים. בלי שבתות, בלי חגים. תמיד יהיה לו מה להגיד, מה לפרש, להעיר, להזהיר, להפחיד. דבריו רצופים סתירות וקונפליקטים. הוא מבקר את כל מי ומה שזז במרחב, ובמיוחד את המארחים שלו. לפטפטן הזה אין כפתור on/off, גם לא כפתור ווליום. הוא יודע שאנחנו מאזינים לו, מזדהים עם כל מילה, לוקחים אחריות על כל משפט שהוא מפריח. הוא יודע שאין לנו ברירה, הוא הרגיל אותנו לאמין שהקול שלו זה הקול שלנו. המוח האנושי הוא מכונת הישרדות מופלאה, יצירת מופת של מיליוני שנות אבולוציה, והקול שמתנגן לנו בראש הוא רכיב מרכזי במנגנון ההישרדות הזה. אבל, בינינו, מי מאיתנו היה רוצה שהחיים שלו ינוהלו באמצעות מנגנון הישרדות? המיינד הזה הוא משרת מצוין אבל בעל בית גרוע. אם יודעים להשתמש בו נכון, אפשר להגיע להישגים מדהימים (אמנות, מדע, טכנולוגיה). אם זה הוא שמשתמש בנו, שאלוהים יעזור לנו ... כדי להשקיט את הפטפטת הנוירוטית, צריך לנסות להרגיע את המיינד, לרווח במעט את זרם המחשבות ולאפשר לתבונה מזן אחר לתפוס מקום ברווחים שהתפנו. וזאת אחת המיומנויות הבסיסיות שרוכשים בתרגול מיינדפולנס - תרגול מנטלי עתיק יומין בלבוש מדעי-עכשוי. מיינדפולנס, מילה אפנתית, חפשו בגוגל.

  • Black Facebook Icon

  054-4998294  lavisegal@gmail.com

WhatsApp.png